ARGroup Aleš Ruda

Robotem Rovně 2011

by Administrator 1. June 2011 20:50
Robotem rovně 2011
Trajektorie robotu (modře), údaje z GPS (zeleně)

Tak další ročník soutěže autonomních robotů Robotem Rovně je za náma. Musím se přinat, že výsledek byl trošku zklamáním, ale to předbíhám.

Přes zimu se podařilo dotáhnout algoritmy pro fůzy dat z odometrie, AHRS a GPS, ambice byly veliké.

Na místo jsme dorazili za 5 minut 12, homologace a za chvilku na start 1. kola. 3, 2, 1, start robot se rozjel, ale místo aby jel poslusně směrem k cíli udělal oblouček a zamíril doprava. Objel keřík, projel znovu startem a zamířil k Neumětelum. Bylo to hrozné sklamání. Do startu dalšího kola jsem se snažil odhalit problém, ale žádný výsledek, robot stále táhnul doprava. Nadešel čas pro další kolo. Robot tentokrát opět jel doprava, ale udržel se na cestě, jenže první odbočkou vpravo zas vyrazil k Neumětelum. Ach jooo, co se to děje. Najednou mi svitlo. Robot jezdi podle mapy a svou pozici na startu odvozuje z GPS. Zapomel jsem tam mapu z Prahy a robot poslušně jel na hřiště u nas před barákem. Chybka byla opravena a v posledním kole slušných 170 metrů. Celkové 9. místo bylo zklamáním, ale za chyby se platí.

Každopádně RoRo 2011 bylo dobře zorganizové a velmi příjemné klání. Diky organizátorům a příští ročník dopadnem snad lépe. 

Tags:

ARBot

Month List