ARGroup Aleš Ruda

Robotem rovně 2012

by Administrator 12. June 2012 20:22

Letošnímu ročníku oblíbené robotické soutěže nepřálo počasí. Jak říká klasik "Chčije a chčije". Robot byl navlečen do pláštěnky z igelitové tašky a pro jistotu byl ještě doplněn inteligentním nosičem deštníku.

Robotem rovně 2012 - ARBot
Robotem rovně 2012 - ARBot

Hmed od homologace robot z nejasného důvodu táknul doprava. Jediné co bylo možně rychle udělat bylo upravit bajvoko deklinaci kompasu a hurá do prvního kola. Bohužel po 33 metrech robot vjel do travy. Jen tak mimo soutěž následoval posun robota na střed cesty a restart. Ejhle robot dojel az do cile.

Do druhého kola jsem znovu upravil deklinaci kompasu a robot tentokrát dojel na znacku 75 metrů. Po restartu opět dojel až do cíle. Zajímavé bylo, že největší odchylka směru byla hned na startu. Že by nějaké porušení magnetického pole? Že by to způsoboval ten vobrovskej reprák po pravé straně?

Třetí kolo probíhalo dle známého scénáře. Úprava deklinace, start a vyjetí po 80 metrech. Nebudu to dál natahovat. Valnou část problému s kompasem jsem si způsobil sám. Kompas jsem kalibroval bez namontovanýho displeje, na kterým je malinkej repraček a tím se to celé rozhodilo.

Celkové 6. místo bylo určitě pod očekáváním, na druhou stranu nový lokalizační algoritmus dokázal robota udržet na cestě i přes chybu údaje kompasu.

Organizátoři odvedli skvělý výkon, účast byla hojná a tak jediné co se nepovedlo bytlo to počasí.

Tags:

ARBot

Month List