ARGroup Aleš Ruda

Úspěch na Robotem Rovně 2013

by Administrator 22. May 2013 10:44

První letošní soutěž outdoor robotů je za náma.

Po zkušenostech z minulých let jsem se rozhodl nevymýšlet pro letošek nové a dokonalejší algoritmy, ale soustředit se na jejich perfektní odladění. Jedinou změnou tak byla předělávka algoritmu pro detekci hranice vozovky. Jinak vše při starém.

Robota jsem testoval na téměř rovném úseku mezi Jižákem a Kateřinkama o délce cca kilometr. Vše fungovalo více jak dobře.

Příprava na Robotem Rovně 2013 [youtube:UWz0u1cn5Sc]

Na vlastní soutěž jsem jel s velkou nadějí. Počasí po cestě do Písku vypadalo dost děsivě. Naštěstí v 8 ráno se na jiho-západě objevilo modrojasno a tak už to zůstalo po celý den.

Na startu prvního kola jsem ftipkoval se sudím, že se nebudem vzájemně zdrožovat ať tam napíše 314 metrů. O 12 minut později robot skutečně 314 metrů ujel. Stejného výkonu dosáhnul i v dalších kolech jen v malinko lepším čase. Na trati se projevoval jediný problém pár metrů před prvním stánkem, kdy robot 3 krát ze 4 případů prudce zahnul doleva, ale po cca 1 metru se zas srovnal. Po druhém kole jsem uvažoval, že zvýším rychlost robotu na 1.5 m/s, abych časově dohnal robota Explorer, ale do věcí, které fungují se nemá hrabat a tak jsem ponechal prověřených 0.5 m/s.

Průjezd cílem 4. kola [youtube:6zHxx_LyT_8]

Výsledné 2. místo je skvělým úspěchem a dává naději na dobré umístění v podzimní Robotour.

Chtěl bych poděkovat Radioklubu Písek za perfektní organizaci a nádherné počasí.

Tags:

ARBot

Comments are closed

Month List