Umístění v soutěžích

Soutěže

RoRo - Robotem rovně

Nejjednodušší robotická soutěž konající se v reálném prostředí. Jednoduchá je jen na první pohled. Úkolem je autonomně ujet 314 metrů po rovné cestě v parku a ideálně se i vrátit. Proč zrovna 314 metrů? Stačí si vzpomenout na školní škamna a hodiny matematiky. Ludolfovo číslo Pi se běžně uvádí jako 3,14 no a místem konání soutěže je město sek.

RO - RoboOrienteering

Jedná se o offroad soutěž. Na rozdíl od ostatních soutěží se nejezdí po cestách, ale všude kde to jde, jen je potřeba se vyhýbat překážkám. Úkolem robotu je navštívit vytýčená místa a složit náklad. A opět to musí robot zvládnout autonomně bez zásahu obsluhy.

RT - Robotour

Motivací této soutěže je autonomní dodávka zboží. Robot dojede na místo, kde je naložen. V podobě QR kódu dostane informaci, kde zboží vyložit. Celou trasu se pohybuje bez zásahu obsluhy, po cestách určených v mapovém podkladu, nejezdí po trávníku, neničí kytičky na záhoncích a vyhýbá se překážkám ať přirozeným či v podobě dětiček zlomyslně stavějících se do cesty. Že to nedává smysl? Oním doručovaným zbožím je pětilitrový soudek piva a to už každý čech pochopí.

RTM - Robotour Marathon

Úkolem robotu je ujet autonomně co nejdelší vzdálenost. Jde o celoroční přípravu na Robotour.